قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپس

۵ اشتباه جبران ناپذیر در سئو وردپرس

۵ اشتباه جبران ناپذیر در سئو وردپرسReviewed by رضا on Feb 26Rating: 5.0

۱ – ارائه نشدن نقشه XML برای سایت : نقشه سایت خود را معرفی کنید , در غیر این صورت ممکن است مطالب شما کشف و دیده نشود . ( منبع : اساسنامه گوگل ) ( خوانندگان محترم عنایت داشته باشند که منظور از نقشه سایت , وجود آن در سایت نیست بلکه ارائه دادن آن به وبمستر تولزهایی مانند بینگ و گوگل و یاندکس است . مترجم ) . من یک قانون سرانگشتی برای این موضوع دارم که استراتژی های جدید جستجوگرها را به من گوشزد میکند : اگر گوگل میگوید که ارائه ندادن نقشه , ممکن است باعث دیده نشدن مطالب من شود , من این مورد را جدی گرفته و نقشه را حداقل به یکی از موتورهای جستجوگر معرفی خواهم کرد .

اما موضوع نقشه های سایت به همین جا ختم نمیشود و صرفا کاربرد آن , دیده شدن مطلب نیست . نقشه میتواند معرف بخشهایی از وبسایت وبمستر باشد که هیچ استراتژی دیگری قادر به معرفی آنها نیست , اینها اطلاعات اضافه ای هستند که فقط در نقشه موجود است ( مانند سوار شدن سریع مطالب جدید بر روی آن ) یا داده های متا مربوط به رسانه ای خاص ( مانند زمان اجرای یک ویدئو ) و یا اگر فرد , در حال اجرای یک وبسایت جدید و ارتباط آن با وبسایت دیگر باشید , نقشه ها قادرند این تحرکات را نیز به جستجوگرها برسانند که گوگل و سایر جستجوگرها نیز بتوانند ارتباط آن وبسایت و یا لینک را کشف و بررسی نمایند .

بنابراین میتوان گفت که فیزیک و بدنه یک وبسایت برای چشم عنکبوت ها , نقشه سایت آنهاست که این چشم ها دوست دارند که لباس مناسب را به تن این فیزیک ببینند که همان فرمت مورد پسند آنها , XML است که رباط ها با آن , نمایه و سیمای یک وبسایت را میشناسند . فرد میتواند این نقشه را دستی تولید نماید و یا به صورت خودکار آن را بسازد . پیشنهاد من , در ادامه آمده است :

گوگل Sitemaps XML : با بیش از ده میلیون دانلود و درجه بندی متوسط ​​۴.۷ از ۵ ، شما می توانید مطمئن باشید که این افزونه رایگان میتواند کارهای زیاد و موثری برای شما انجام دهد . نقشه وردپرس طراحی شده توسط Yoast : این پلاگین رایگان دارای تعداد زیادی از توابع SEO و باب پسند ربات ها است ، که یکی از آنها ژنراتور XML نقشه سایت است بسیار عالی و به صورت خودکار , بعد از هر ارسالی به روز میشود . اینها به صورت خودکار به روز میشوند . شما تنظیمات را انجام داده و در دیگر کارهای آنان دخالت نکنید و مابقی کار را به آنها بسپارید .گوگل برای ارائه ندادن نقشه , کسی را جریمه نمیکند . تنها توصیه میکند که چرا شما نقشه سایت خود را ثبت نمیکنید ؟

۲ – دسته بندی و تگ های ضعیف : من میتوانم چندین ایراد منطقی را به وبسایتهایی که از تگ استفاده نمیکنند یا بد استفاده میکنند ( در بعضی موارد به آن به صورت جمعی , رده بندی نیز گفته میشود ) وارد کنم . این مساله کاملا منطقی است که تگ ها و برچسپ ها , مسیرهای تعامل بیشتر را فراهم میکنند اما صحبت ما بر سر نقاط قوت نیست , زیرا همین نقطه قوت , در صورتی که استفاده نشود یا بد و بی ربط و بیش از حد استفاده شود , میتواند بازدید کننده را به سرعت قانع کند که وبسایت را ترک کند .

طبقه بندی مطالب با استفاده از برچسپ ها و تگ های مناسب و مرتبط , نه تنها به کاربران بازدید کننده , بلکه به جستجوگرها نیز کمک میکند که راحت تر مطالب را پیدا نمایند ( مانند صفحات بایگانی که رابط آن با جستجوگرها , تگها هستند ) که این نیز در نوع خود از مولفه های سئواست . هر چند که بعضی از جستجوگرها ممکن است بایگانی را توسط تگها را SERPs شناخته و نشناسند ( هر چند که به ندرت رخ میدهد ) (که البته گوگل از آن دسته نیست . مترجم ) و در عوض , از تگ ها برای شناسایی بهتر کلمات کلیدی بهره ببرد که وبسایت شما و مطلب مورد نظر با آن هماهنگ شده است .

اجازه دهید موضوع را با یک مثال بیان کنم . اگر یک وبسایت در زمینه حیوانات و باغ وحش کار میکند و تمرکز ویژه ای بر روی کلمه llamas دارد , اگر فرد از صفحات مختلف , تگهایی با عنوان llamas را به صفحات مختلف بدهد , به خوبی بین صفحاتی با کلمه کلیدی هدف , ایجاد رابطه کرده است که شاخصی بسیار قوی برای گوگل محسوب میشود که ارزش ویژه ای برای کلمه llamas قائل شود . اگر قصد دارید که در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا با نحوه استفاده از تگها آشنا شوید , اینجا کلیک کنید .

۳ – تعریف نشدن آدرس های متعارف برای سایت : اگر شما تا کنون درباره canonicalization چیزی نشنیده اید , خود را کنترل کنید , ممکن است موضوع کمی گیج کننده باشد . من برای گفتن  این موضوع , به گفته ای از مت کاتز اشاره میکنم : Canonicalization روند چیدن بهترین آدرس در زمانی است که چندین انتخاب وجود دارد و معمولا به صفحات اصلی یا خانگی اشاره دارد . به عنوان مثال , این مورد را در نظر بگیرید که اکثر مردم از آن استفاده میکنند :

  • www.example.com
  • example.com
  • www.example.com/index.html
  • example.com/home.asp 

اما از لحاظ فنی همه این آدرس ها با یکدیگر متفاوت هستند . وب سرور می تواند محتوای کاملا متفاوت برای همه آنها را داشته باشد . هنگامی canonicalizes در وبسایت به درستی اجرا شده است , گوگل نیز استقبال کرده و بهترین آدرس را در جایگاه های بهتری قرار میدهد و ما نیز باید سعی کنیم که بهترین آدرسها را در پیوندها انتخاب نماییم . در موردی ساده , شما به گوگل کمک میکنید که جستجو نکند بلکه در بازبینی اول , آدرس متعارف را بردارد و از همه مهمتر اینکه تمامی آدرس ها به صورت متعارف و قابل فهم برای گوگل تولید شوند . این کار اساسا یک فرایند سه مرحله ای است :

وردپرس بگوید که آدرسها چگونه باشد (i.e. http://www.yoursite.com/ or http://yoursite.com/)

گوگل ( با استفاده از پیام به شما در گوگل وبمستر تولز ) بگوید که آدرس ها چگونه باشد

استفاده از یک افزونه ( مانند افزونه سئو وردپرس طراحی شده توسط Yoast ) که این مقوله را تنظیم کرده و اطمینان حاصل شود که URL های متعارف در هر صفحه از سایت شما تعریف شده است. این موضوع ممکن است کمی پیچیده باشد . شما می توانید یک راهنمای کامل برای canonicalization در وردپرس را اینجا پیدا کنید.

۴بهینه نشدن سایت در Google+ Authorship :  همانطور که از اوت ۲۰۱۴ و در آخرین بروزرسانی , گوگل در نتایج نویسندگی در SERPS نشان میدهد , در حال حاضر ، با استفاده از فعالسازی قابلیت REL , نویسنده , مطالب خود را در جایگاه بهتری خواهد دید . جان مولر ( جانشین مت کاتز . مترجم ) می گوید که آنها این روند را در امتیاز دهی ادامه خواهند داد . او در ادامه میگوید : دوستان آنان در گوگل نیز میتوانند سریعتر , تغییرات را دیده و مطالب آنان را در نتایج جستجو پیدا کنند . چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید , Google+ در این زمینه موثر است . 

اگر شما در گوگل پلاس مینویسید و فعال هستید , بی شک شما دیده میشوید و این دیده شدن حتی اگر یک لینک کوتاه یا یک عکس از وبسایت شما باشد , مهم است . به طور خلاصه , نویسندگی در سایتی که در گوگل پلاس ادغام شده است میتواند به طرز چشمگیری بر جذب مخاطب اثر مثبت بگذارد . ممکن است شما مزایای این کار را ندانید اما من به گفته ها و آموزش های گفته شده در این مورد ,  My favorite tutorial is by WPBeginner بسیار علاقمند هستم .

۵ – بهینه نشدن پست ها در SERPs : این اشتباه شبیه به اشتباه قبلی در مورد بی اهمیتی نویسندگی در + Google است ، که آن را به عنوان نرخ clickthrough که به SERPs نیز معروف است میشناسیم . ( این موضوع که توسط نویسنده مطرح شده , از آنجا که اهمیت آن از نظر گوگل زیر سوال رفته و این احتمال وجود دارد که گوگل آن را بررسی نکند , در این مقاله ترجمه نشد . موضوع SERPs به نوعی اشاره به متاتگ ها و دیسکریپشن و استفاده نامحدود از آن را دارد که به نظر میرسد گوگل برای آن اهمیت چندانی قائل نیست و مدتهاست اعلام کرده که دیسکریپشن , دیگر در نتایج رتبه بندی گوگل تاثیری ندارد . مترجم )

منیع :ماندگار وب

مطلب پیشنهادی

بیست نکته کلیدی در سئوی سایت

۵ اشتباه جبران ناپذیر در سئو وردپرسReviewed by رضا on Feb 26Rating: 5.0بیست نکته کلیدی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.